ارسال رایگان آگهی
ارسال آگهی رایگان

شهر را انتخاب کنید

Choose City

بازتابنده (رفلکتور) رادار Reflector Radar

3 سال قبل           لینک ارسال کننده آگهی :

رادار یک وسیله شناسایی و ردیابی برای حرکت اجسام با استفاده از امواج رادیویی بازتابی است. رادار با استفاده از امواج الکترومغناطیسی در کمتر از حدود ۱۰۱۲ هرتز، موقعیت اجسام، جهت حرکت و سرعت را تشخیص می دهد. این وسیله به طور گسترده ای در دریا و سایر محیط ها از جمله حمل و نقل هوایی و کنترل ترافیک استفاده می شود.

بازتابنده (رفلکتور) امواج رادار
رفلکتور امواج رادار بر روی شناورها، بویه ها و یا هرگونه عارضه دیگری برای بهبود خواص بازتابدگی نصب می شود تا آنها در جستجوهای راداری قابل مشاهده تر باشند.
شناورها یا سایر اشیاء ساخته شده از چوب یا فایبرگلاس یا هر ماده غیر فلزی دیگری برای رادارها تقریبا نامرئی هستند. اگر این شناورها یا اشیاء نیاز است در رادار دیگر کشتی ها نشان داده شوند، باید به رفکتور رادار مجهز شوند. هر گوشه رفکتور قابلیت بازگشت امواج را در همان مسیری که موج آمده است را دارد.
قایق ها و شناورهای کوچک و متوسط نیز رفکتورهای خوبی برای امواج رادار نیستند و پهنه های دریایی که عبور و مرور شناورها در آن زیاد است و یا شرایط آب و هوایی نامساعد است، عدم تشخیص شناورها ریسک تصادف را بالا برده و باعث بروز هزینه مالی و خطرات جانی می شود. یک رفلکتور رادار مناسب بر روی شناور یک بازتاب قوی بر روی رادار کشتی ها وقتی شناور ۱۰ مایل یا بیشتر فاصله دارد ایجاد می کند.

رفلکتور رادار چه کاری انجام می دهد؟رفلکتورها، انرژی رادار را از رادار کشتی های دیگر بصورتی نشان می دهند که شناور شما به عنوان یک هدف بزرگتر و واضح تر ارایه شود. حرکت قایق در وضعیت ترافیک سنگین، مه آلودگی، شب و کم دیدی وضعیتی است که توانایی دیده شدن توسط کشتی های مجهز به رادار می تواند حیاتی باشد.
وجود رفلکتور رادار برای عملیات های امداد رسانی و نجات هم اهمیت دارد و این امکان را می دهد گارد ساحلی و مامورین، شناورهای آسیب دیده را شناسایی کنند.
نصب رفکتور رادار در بسیاری از کشورها چون آمریکا، کانادا، انگلستان و آلمان بر روی شناورها ی با وزن خالص کمتر از ۱۵۰ تن و یا طولی کمتر از ۲۰ متر اجباری است و سازمان بین المللی دریانوردی نیز آن را توصیه می کند.
رفلکتور رادار قابلیت نصب شدن بر روی عارضه های خطرناک برای شناورها از قبیل پل، تخت سنگ، تنه های درختان شناور، قایق های غرق شده و غیره را دارد.
در موقعیت های دشوار، با کمک رفکتور رادار گارد ساحلی بخوبی می تواند برای جستجو و نجات سانحه دیدگان اقدام کند.

رفکتورهای رادار می توانند بر روی بویه ها و پایه ها نصب شوند تا در شرایط نامناسب در تشخیص لنگرگاه و اسکله، شناورها را کمک کند.

-رفلکتور رادار می تواند باعث شود که شناور شما در صفحه راداربزرگتر از آنچه که هست دیده شود.
-یک رفلکتور رادار مناسب بر روی یک شناور، بازتابی قوی بر روی رادار سایر کشتی ها وقتی با شناور ۱۸ کیلومتر فاصله دارد ایجاد می کند.
مشخصات رفکتور رادار مدل RR-1
رفلکتور مدل RR-1 ارائه شده توسط شرکت سنجش زیست بر اساس دستورالعمل و ابعاد ارایه شده سازمان بین المللی دریانوردیIMO تولید شده است. رفلکتور از نوع فیکس شده است و صفحات آن به محکمی به هم پرچ شده اند و زاویه عمودی صفحات آن تغییر نمی کند و در این حالت بهترین فرم بازگشت امواج رادار را دارد. این رفلکتور از نوع ۸ وجهی است که دارای مشخصاتی به شرح زیر است:
مواد مصرفی: ورق آلومینیوم
دارای هشت گوشه انعکاسی
قطر رفلکتور : ۵۶ سانتیمتر
ضخامت ورق : ۲ میلیمتر
وزن : ۲/۱ کیلوگرم
نصب رفلکتور رادار RR-1 با پایه ارایه شده بسادگی در وضعیت باران گیر امکان پذیر است. همچنین با رد کردن یک طناب از سوراخ مرکزی رفکتور و گره زدن طناب می توان با وضعیت باران گیر رفلکتور را بصورت معلق نصب نمود.

پیام پلیس

لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید. همچنین بهتر است قبل از تحویل کالا یا خودروی خود در ازای چک‌های رمزدار بانکی، با مراجعه به بانک مربوطه از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.

پیام ده ششصد

ده ششصد هیچ‌گونه منفعت و مسئولیتی در قبال معامله شما ندارد. با مطالعهٔ راهنمای خرید امن، آسوده‌تر معامله کنید.